30
נובמבר
2013

תביעה לפינוי מושכר

Posted By :
Comments : 0

תביעה לפינוי מושכר

בירור תביעה בסדר דין רגיל אורך מס שנים ובמקרים רבים אינו מספק את המענה לתובע. גם הגשת תביעה בסדר דין מקוצר אינה מהווה פתרון למצבים בהם שוכר נכס אשר נמצא בהפרה יסודית של הסכם השכירות (אינו משלם דמי שכירות, עושה שימוש בנכס שלא למטרות השכירות המוצהרות בהסכם השכירות וכו') נדרש לפנות את המושכר ומסרב. בעל הנכס "המשכיר" עומד בהרבה מקרים מול שוקת שבורה ואינו יכול לפנות את השוכר בתווך זמן סביר. במקרים רבים מהווים הכנסות השכירות את הכנסתו היחידה של המשכיר וכאשר השוכר אינו משלם את דמי השכירות הדבר חמור ביותר ולא ניתן להמתין להליכים משפטיים שנים רבות.

בנוסף במידה והמשכיר מבקש מבית המשפט סעד כספי בנוסף לסעד הפינוי, הדבר מאריך את תקופת בירור התביעה בבית המשפט בזמן נוסף.

כמובן שמצב זה לא היה יכול להמשך היות ולא ניתן פתרון לבעלי נכסים , הותקנו תקנות חדשות לסדר דין

התקנות החדשות – תביעה לפינוי מושכר

בהתאם לתקנות החדשות 215 (ז), ניתן להגיש תביעה לפינוי מושכר בבית המשפט, כאשר כתב התביעה יכלול כבר את כל הראיות ותצהירי עדות ראשית, כתב ההגנה יוגש בתוך 30 ימים ויכלול גם כן תצהירי עדות ראשית וראיות הגנה. בית המשפט יקבע דיון 60 ימים לאחר הגשת כתב התביעה , הדיון יכלול בירור עניין פינוי המושכר כולל שלב הוכחות, ולאחר יינתן פסק דין (בתוך 14 ימים מהדיון). במקרים רבים ניתן פסק דין מייד בתום הדיון, פסק הדין הנו צו פינוי של המושכר.

חובות כספיים נתבעים בתביעה נוספת בהליך של סדר דין מהיר או סדר דין מקוצר ללא צורך בפיצול סעדים כלל.

אנו רואים שקיים יתרון גדול בהליך זה, שמאפשר פינוי שוכרים המפרים את ההסכמים עימם בהליך מזורז , חבל שההליך אינו כולל גם סעדים כספיים כי בדרך כלל כאשר השוכר מפר הסכם שכירות קיים גם חוב כספי של דמי שכירות, תשלומים שוטפים לרשויות, נזק ועוד.

במידה ושוכר אינו מפנה את הנכס בבעלותכם, אנו נשמח לסייע בפינויו .

טשורני ושות' חברת עורכי דין

 

 

על המחבר